Fundacja Stara Droga w ramach działalności statutowej zajmuje się działalnością wydawniczą. Opracowujemy i publikujemy przede wszystkim książki, płyty, materiały edukacyjne dotyczące kultury, sztuki, etnografii oraz dziedzictwa kulturowego Łemkowszczyzny i Roztocza, ale nie tylko.

Naszym „oczkiem w głowie” jest Wydawnictwo Lemkoland czyli unikatowa seria różnorodnych publikacji (m.in. książek, materiałów edukacyjnych) skierowana do najmłodszego pokolenia Łemków. Zajmujemy się również wydawaniem jedynego w Polsce łemkowskiego edukacyjnego pismo dla dzieci „Lemkoland” (kwartalnik). Staramy się by nasze wydawnictwa oprócz bogatych treści posiadały również wysokie walory estetyczne, graficzne i edytorskie. Na swoim koncie mamy nagrody i wyróżnienia w konkursach wydawniczych. Całkowity dochód ze sprzedaży wydawnictw przekazywany jest na cele statutowe fundacji. Poniżej prezentujemy nasze wydawnictwa oraz te, którym patronujemy lub w jakimś stopniu przyczyniliśmy się do ich powstania :). Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem naszych publikacji, prosimy o kontakt: fundacja@staradroga.com.

Jesteś autorem ciekawego tekstu, ilustratorem lub rysownikiem, poszukujesz wydawcy? Skontaktuj się z nami! Oferujemy usługi graficzne oraz wydawnicze.

KSIĄŻKI / PŁYTY CD