Sukcesy uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkółki muzykowania ludowego w Janowie Lubelskim z sukcesami wzięli udział w regionalnych i ogólnopolskich festiwalach muzyki ludowej.

Czerwiec w naszej Szkole należał do niezwykle pracowitych miesięcy. Ordynackie nuty w wykonaniu małych mistrzów tradycji zabrzmiały w Lublinie, Baranowie Sandomierskim oraz w Kazimierzu Dolnym. Ale po kolei.

17 czerwca w Baranowie Sandomierskim odbył się jubileuszowy 25. Ogólnopolski Festiwal „Dziecko w Folklorze”. Nasi muzykanci po raz kolejny zostali laureatami Festiwalu tym razem zdobywając wyróżnienia. Brawo dla rodzinnej Grupy Hamleta (Łucja, Alicja i Mikołaj-na zdjęciu), Kapeli z Modliborzyc (Wiktoria, Patryk, Olek), Antka oraz Karoliny! Dziękujemy organizatorom Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury za wspaniałe muzyczne spotkanie!

Zwieńczeniem dotychczasowych spotkań i pracy z Łucją Król i Olkiem Butrynem był udział w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Młodzi muzykanci występując razem z mistrzem Krzysztofem Butrynem zajęli najwyższą I nagrodę w kategorii Duży-Mały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *