Mistrz Tradycji. Dołącz do naszej kapeli – nowy nabór

Zapraszamy dzieci i młodzież (od 9 lat) na bezpłatne regularne lekcji gry na skrzypcach, suce biłgorajskiej, basach i bębenku obręczowym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 20 września (środa) o godz. 17.00 w Janowskim Ośrodku Kultury.

Obecnie prowadzimy dwie grupy warsztatowe przy Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach. Zajęcia mają na celu naukę dawnego stylu gry oraz melodii ludowych z okolic Janowa Lubelskiego – polki, podróżniaki, oberki, walczyki.

O warsztatach

W trakcie zajęć uczestnicy uczą się dawnego lokalnego stylu gry bazując na rodzimym repertuarze: są to typowe dla naszego regionu oberki, podróżniaki, krowiarze, polki. Sposób nauki polega na bezpośrednim przekazie Mistrz-uczeń metodą „ze słuchu”, tak jak przez kolejne pokolenia młodsi muzykanci uczyli się od starszych. Metoda ta pozwala pracować na dwóch poziomach jednocześnie: wykonawczym (estetycznym) i emocjonalnym. Nauka oraz tempo pracy dostosowane są do wieku i możliwości ucznia.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: tel. 696 06 77 04, info@sukabilgorajska.pl

Szczegółowe informacje na stronie: www.sukabilgorajska.pl/mistrz-tradycji

Projekt „Szkoła Suki Biłgorajskiej – Mistrz Tradycji. Kontynuacja” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.