Koncert „Mali Mistrzowie Tradycji”

17 grudnia 2017 w Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim po raz drugi zorganizowaliśmy koncert „Mali Mistrzowie Tradycji”, który jest prezentacją uczniów naszej Szkoły.

Podczas spotkania wystąpiło dziewięcioro naszych podopiecznych grających na sukach, skrzypcach, basie i bębeneku obręczowym z dwóch grup działających przy GOK w Modliborzycach j JOK w Janowie Lubelskim.

* * *
Szkoła Suki Biłgorajskiej powstała w 2007 roku jako oddolna inicjatywa na rzecz edukacji muzycznej młodych ludzi w zakresie muzyki ludowej regionu janowsko-biłgorajskiego. Od dwóch lat Szkoła bierze udział w projekcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mistrz tradycji”. Niniejszy projekt jest pierwszym tego typu działaniem w regionie i jednym z nielicznych w Polsce. Polega na prowadzeniu regularnych lekcji gry na instrumentach ludowych. Zajęcia skierowane głównie do dzieci i młodzieży z powiatu janowskiego mają na celu naukę dawnego stylu gry oraz melodii ludowych z okolic Janowa Lubelskiego – polki, podróżniaki, oberki, walczyki.

Obecnie Szkoła prowadzi dwie grupy warsztatowe działające przy Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach.

Szczegóły na stronie www.sukabilgorajska.pl/mistrz-tradycji oraz fotorelacja

Organizatorem koncertu była Fundacja Stara Droga – Szkoła Suki Biłgorajskiej coraz Janowski Ośrodek Kultury. Projekt „Szkoła Suki Biłgorajskiej – Mistrz Tradycji. Kontynuacja” realizowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.