Karolina Maksim w finale konkursu Polskiego Radia „Nasze Muzyczne Źródełko”!

„Nasze Muzyczne Źródełko” to konkurs Radiowego Centrum Kultury Ludowej oraz Polskiego Radia Dzieciom. Wśród finalistów (spośród 200 zgłoszeń) znalazła się Karolina Maksim z Janowa Lubelskiego, uczennica naszej szkółki muzykowania ludowego.

Konkurs adresowany do dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujących rodzin oraz zespołów amatorskich, dla których muzyka ludowa i folkowa jest bliska sercu. „ Było to naprawdę wielkie przeżycie i bardzo trudne zadanie, żeby wybrać naszych finalistów i myślę, że wszystkim jurorom sprawiało to kłopot, bo poziom tych zgłoszeń był naprawdę bardzo wysoki. To bardzo fajne, że w tylu miejscach w Polsce dzieci tak wspaniale i grają i śpiewają muzykę ludową” – cieszy się Piotr Kędziorek, szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej .

Karolina Maksim z Janowa Lubelskiego to młoda muzykanta grająca na suce biłgorajskiej, uczennica naszej janowskiej szkółki muzykowania ludowego, którą od kilku lat prowadzą Zbigniew, Krzysztof i Marta Butrynowie.

Warto dodać, że Karolina w tym roku zdobyła II nagroda w konkursie Mistrz i Uczeń podczas Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

JAK ODDAĆ GŁOS

Do 13 grudnia słuchacze mogą głosować na utwory finalistów emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom poprzez wysłanie wiadomości (wpisując tytuł utworu i wykonawcę) na adres: zrodelko@polskieradio.pl Na stronie zrodelko.polskieradio.pl znajdziemy sylwetki finalistów oraz ich utwory. Każda osoba może zagłosować raz dziennie na wybrane wykonanie.

Laureatów konkursu poznamy 20 grudnia w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

O Konkursie https://www.polskieradio.pl/18/4562/Artykul/2629720,Konkurs-Nasze-Muzyczne-Zrodelko-kto-wygra-GLOSUJ?fbclid=IwAR2XWQRnbj-E8onQmnAgkC6xEsl6xO_r-ELEQ5PVB6Vpy-IbQFTNmnvz1Mo

Zachęcam do oddania głos!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *