Kapela Małków w finale konkursu Nasze Muzyczne Źródełko

Mamy dobrą wiadomość! Wiktoria i Michał Małkowie z Dzwoli czyli Kapela Małków finalistami konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko”. Konkurs organizowany jest przez przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio Dzieciom.

Zagłosuj na młodych muzykantów ze Szkoły Suki Biłgorajskiej.

Do 21 listopada trwa głosowanie internetowe. Zachęcamy do oddawania głosów na naszych muzykantów, którzy zagrali Polkę Stare buty

Głosujemy na stronie konkursu: www.zrodelko.polskieradio.pl (można oddać jeden głos dziennie).

Wiktoria grająca na skrzypcach i Michał na bębenku są uczniami prowadzonej przez nas Szkoły Suki Biłgorajskiej, która od blisko 15 lat podejmuje wiele działań na rzecz edukacji muzycznej młodych ludzi w zakresie muzyki ludowej naszej regionu, podtrzymywaniu i kultywowaniu dawnego stylu gry oraz regionalnych tradycji. Młodzi muzykanci są tegorocznymi laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (otrzymali druga nagrodę w kategorii Mistrz – Uczeń).

Lekcje gry odbywają się m.in. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kocudzy w ramach projektu „Roztoczańska Szkoła Tradycji” realizowanego przez Fundację Stara Droga ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Więcej o działaniach na naszych stronach:
www.sukabilgorajska.pl/mistrz-tradycji
www.facebook.com / Szkoła Suki Biłgorajskiej
www.facebook.com/RoztoczanskaSzkolaTradycji

* fot. Krzysztof Wasilczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *