Główne punkty naszej działalności, które realizujemy w sposób ciągły, wieloletni.

FESTIWAL MUZYKI TRADYCYJNEJ „NA ROZSTAJNYCH DROGACH”

Organizowany od 2011 roku festiwal to edukacyjno-artystyczno-muzyczne wydarzenie, którego celem jest poznanie i kultywowanie zanikających tradycji muzycznych oraz promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Roztocza Zachodniego. W ramach festiwalu odbywają się letnie warsztaty muzyki tradycyjnej, a także spotkania, koncerty, zabawy taneczne.

LEMKOLAND

Lemkoland to zainicjowane w 2012 roku przedsięwzięcie edukacyjno-artystyczne skierowane do najmłodszego pokolenia Łemków.
W ramach projektu prowadzona jest pierwsza łemkowska internetowa strona dla dzieci www.lemkoland.com a także działalność warsztatowa, edukacyjna i wydawnicza (m.in. warsztaty, spotkania, prezentacje).
LEMKO-ARCHIVE

LEMKO-ARCHIVE

Zainicjowany w ramach obchodów Roku Kolberga projekt zakłada zgromadzenie, usystematyzowanie oraz upowszechnienie pogłębionej wiedzy dotyczącej kultury tradycyjnej Łemków na stronie internetowej www.lemko-archive.com.
SZKOŁA SUKI BIŁGORAJSKIEJ

SZKOŁA SUKI BIŁGORAJSKIEJ

Działająca od 2007 roku nieformalna szkoła muzyki tradycyjnej, w ramach której odbywają się m.in. lekcje gry na instrumentach ludowych, warsztaty śpiewu i tańca, prezentacje oraz pokazy, spotkania z wiejskimi muzykantami, śpiewakami i tancerzami, badania terenowa.

WYSTAWA

WYSTAWA „OBRAZY MINIONEGO”

Wystawa „Obrazy minionego” przedstawia archiwalne fotografie mieszkańców Ziemi Janowskiej.
10 plansz o wymiarach 70 x 100 cm. Informacje dotyczące warunków wypożyczenia wystawy: fundacja@staradroga.com