Dobranocki w Galicji

Wspólnie z Żydowskim Muzeum Galicja zapraszamy 29 kwietnia do Krakowa na wydarzenie pt. „Dobranocki w Galicji. Spotkanie z kulturą łemkowską”.

Podczas spotkania obejrzymy dwa filmy animowane „Głód” i „Bajka o tym, jak to cielę chłopa zjadło” zrealizowane dzięki naszej Fundacji przez Annę Chabros-Piłat.

Projekcji bajek w Żydowskim Muzeum Galicja towarzyszyć będą dawne łemkowskie gry i zabawy przy muzyce na żywo, w wykonaniu Marty i Krzysztofa Butrynów. Wspólnie będziemy poznawać elementy łemkowskiego folkloru dziecięcego – wyliczanki, zagadki, a także zabawy m.in. Nianio i maty, De les był czornyj barane. Wieczór zakończymy kołysankami.

* * *

Dobranocki w Galicji – to spotkania dla dzieci i rodziców.  Raz w miesiącu w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie prezentuje filmy animowane związane z kulturami mniejszości etnicznych, narodowych i religijnych. Każdej dobranocce towarzyszą spotkanie z przedstawicielem lub przedstawicielką mniejszości albo ekspertami, którzy opowiedają o jej kulturze i historii.

Dobranocki w Galicji. Spotkanie z kulturą łemkowską
29 kwietnia, g. 18.00
Żydowskie Muzeum Galicja
ul. Dajwór 18, Kraków
www.galiciajewishmuseum.org

Dobranocki w Galicji
Dobranocki w Galicji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *